Київ без напрягів

Київ без напрягів

У Києві дуже багато напрягів. У пробці стоїш – напряг. Дихати нема чим – напряг. Забита маршрутка – напряг. Забагато напрягів для жителів міста. Стреси на кожному кроці. Так жити важко, так не має бути. Напряги мають піти.

І я знаю, як це зробити.

1. В центрі уваги міської влади нарешті мають бути люди

Так, в центрі уваги мають бути люди, які живуть в Києві, а не забудовники, корупціонери та рішали, як це є зараз.

Коли в центрі уваги міської влади стануть люди – в Києві з’явиться розумне планування без хижацької забудови, сучасні дорожні розв’язки без заторів, а громадський транспорт буде ходити за розкладом, як швейцарський годинник.

Коли в центрі уваги міської влади будуть люди, пересування по місту власників самокатів та велосипедів, мам з візочками, літніх людей та людей з інвалідністю не буде нагадувати квест на виживання. Бо зараз для них це не просто напряги, це щоденні страждання.

Коли в центрі уваги міської влади будуть люди, в Києві діятимуть єдині правила для всіх. У місто нарешті прийде сучасний світовий бізнес. Кожна людина в Києві зможе реалізувати власний бізнес-потенціал.

Коли в центрі уваги міської влади будуть люди, з’являться робочі місця для молоді та людей віком 40-60 років. І для людей з інвалідністю також буде робота. Так, у місті для всіх буде багато можливостей для заробітку.

Коли в центрі уваги міської влади будуть люди, забудова у місті плануватиметься таким чином, щоб людина могла дістатись до супермаркету, школи, садочка, лікарні, парку чи скверу за 15 хвилин пішки. Або не більш ніж за 10 хвилин – громадським транспортом. У районах будуть створені сучасні громадські простори, де люди зможуть як відпочити, так і попрацювати.

Коли в центрі уваги міської влади будуть люди, влада займеться реальною підтримкою сім’ї та дітей. Буде створено більше якісних шкіл, лікарень та садочків.

Коли в центрі уваги міської влади стануть люди, на фінансування проектів громадського бюджету буде спрямовано 10% бюджету розвитку міста.


2. Один Великий Київ без напрягів!

Київ зростає кожного дня. Затори на дорогах, перевантаження громадського транспорту – все це не тільки щоденні напряги, але і наслідки того, що Київ та область не мають спільного плану розвитку.

Тож маємо нарешті домовитись з областю про спільний та гармонійний розвиток доріг та громадського транспорту. Домовимось про спільний розвиток нових районів, нових зон відпочинку. Домовимось про безпеку та екологічну політику, аби наше місто не задихалося щороку від лісових пожеж та інших природних негараздів.

З’єднаємо “Великий Київ” новими залізничними маршрутами та новими видами транспорту – швидкісними трамваями та легким метро.

Паркування в місті має бути не хаотичним, а упорядкованим. Для цього потрібно, в першу чергу, провести інвентаризацію та систематизацію паркувальних зон, будувати перехоплюючі паркінги, а також працювати з забудовниками для будівництва достатньої кількості паркомісць в нових об’єктах будівництва.

Інфраструктура системи водопостачання, водовідведення, опалення має стати сучасною та ефективною. Все це можна зробити швидко, недорого і не за рахунок людей.

Водні артерії Києва – річки та озера – будуть чистими та безпечними. Наші водойми – це не звалище. Це – частина унікальної київської екосистеми, яку ми маємо зберегти.

Київ стане лідером з переробки та утилізації сміття. Соромно у ХХІ столітті не мати системи сортування та переробки. Завод “Енергія” та Бортницька станція аерації мають бути приведені до сучасного стану. Це можливо зробити, якщо покінчити з некомпетентністю та корупцією у комунальній сфері міста.


3. Жити в Києві – без напрягів!

У Києва – понад півтори тисячі років унікальної історії. Ми повернемо місту статус однієї з головних європейських столиць!

Київ вартий того, щоб центр міста став дійсно європейським – з пішохідними зонами, мораторієм на нове будівництво, та вільним від зайвої зовнішньої реклами.

Київ є столицею України. Це не просто статус – це відповідальність! Маємо показати українським містам справжнє лідерство у розвитку та управлінні містом.

Владою у Києві буде громада. Мер та міська рада мають сконцентруватися виключно на питаннях стратегічного розвитку, захисті інтересів міста на рівні центральної влади. Визначати пріоритети розвитку міста та кожного району мають кияни!

Київ – столиця української історії. Неприпустимо, коли в столиці досі немає міського меморіалу жертвам російсько-української війни та Героям Небесної сотні. Створимо, нарешті, у столиці України Музей агресії Росії проти України. Якщо після 6 років з Революції Гідності держава не спромоглася втілити ці ініціативи, це має зробити міська влада.


4. Безпека у місті – без напрягів!

Київська міська інфраструктура, інженерні комунікації, мости знаходяться на межі закінчення свого життєвого циклу. Міська інфраструктура потребує оновлення. Це є питанням безпеки громадян та запорукою гармонійного подальшого розвитку міста.

Міська влада не буде толерувати вандалізм та вуличну злочинність. Питання безпеки громадян – це питання впровадження сучасних технологій. Кожен куточок міста буде освітленим. Кожен куточок міста буде облаштований камерами спостереження.

В умовах деградації правоохоронних органів на центральному рівні, столиця має право на розвиток муніципальної варти міста Києва.

Захист громади Києва означає також захист унікальної київської екосистеми. Ліси навколо міста, Дніпро та його острови – у тому числі Гідропарк та Труханів острів – все це скарб на тільки наш, але й майбутніх поколінь. Маємо донести до них цей скарб. Наведемо порядок на Гідропарку та Трухановому острові. Перетворимо їх на сучасні, безпечні, доступні громадські простори.

Додай голос Києву! Обирай майбутнє без напрягів!