Дорожня карта Команди Голосу та Сергія Притули

Дорожня карта Команди Голосу та Сергія Притули

Щоб Київ став містом, де кожному буде комфортно, де захочуть жити наші діти, влада має вирішувати системні проблеми столиці. Некомпетентність та корупція влади вже призвели до чотирьох системних криз у Києві:

 • Київ в управлінському колапсі.

  Головна причина заторів, дефіциту лікарень та садочків, екологічних проблем – непродуманий розвиток міста. Київ заполонила хаотична забудова та відсутність адекватного планування.

 • Київ не їде.

  Забудова без плану, неефективність управління транспортною системою, відсутність паркувальних місць, некомфортний громадський транспорт – все це робить столицю містом заторів, в якому неможливо ефективно жити та працювати.

 • Київ не дихає.

  Застарілі маршрутки та автобуси, затори, спалювання сміття отруюють повітря. Екосистема Дніпра та київських озер – зруйнована. Відсутність планування лишає киян комфортного простору для життя, а екологічна катастрофа вкорочує віку кожному з нас.

 • Київ не розвивається.

  Деградують усі системи міста, нові робочі місця не створюються. Столиця стає все менш привабливою для громади та інвесторів через відсутність безпеки, недоступну медицину, величезні черги у школи та садочки, низьку якість комунальних послуг.

Столиця потребує нового підходу до управління. Потребує професійної команди та нульової толерантності до корупції. Ефективної влади громади та забезпечення сталого соціально-економічного, культурного та політичного розвитку.

Ми залучаємо в роботу експертів з питань містобудування, економіки, транспорту тощо, що надасть змогу ефективно вирішувати проблеми.

Розвиток Києва – наша мета. Саме для цього команда “Голосу” йде до Київської міської ради!

Київ буде їхати. Київ буде дихати. Київ буде розвиватися.

Щоб місто змінилося, має бути надійний план дій – дорожня карта. Та команда професіоналів, що здатна цю дорожню карту реалізувати.

№ 1. Професійне управління та планування.

Щоб подолати управлінський колапс та розвивати місто комплексно та збалансовано, містом має керувати громадаКроки Команди Голосу:

 • Збільшить роль органів самоорганізації населення (ОСН) в процесі прийняття рішень з правом отримувати від Київради делеговані повноваження для вирішення локальних проблем.
 • Розширить участь громади в формуванні планів та бюджетів розвитку, а також розширимо бюджет участі (громадський бюджет) для реалізації проектів громади.
 • Створить просвітницьку програму з розвитку місцевого самоврядування, щоб більше киян долучалися до прийняття рішень у столиці та керували своїм містом, районом, ОСН.
 • Буде надавати організаційну, кадрову, освітню підтримку вуличних, квартальних та мікрорайонних комітетів (ОСН).

Керувати містом мають професіонали з нульовою толерантністю до корупції. Прозоре використання бюджету та контроль – запорука розвитку міста. Кроки Команди Голосу:

 • Гарантує незалежну експертизу всіх проектів з будівництва та реконструкції, що проводить міська влада. Місто не буде переплачувати в два рази за новий міст чи реконструкцію школи.
 • Забезпечить проведення інвентаризації всіх КП Києва – непотрібні громаді ліквідуємо і запустимо прозорі закупівлі якісних послуг замість прямого фінансування неефективних КП.
 • Приватизує всі непрофільні комунальні підприємства. Менше «годівниць» для чиновників і «смотрящих», якими зараз є сотні комунальних підприємств Києва.
 • Створить публічні бази даних з актуальною та достовірною інформацією про рекламні конструкції, тимчасові споруди, зелені насадження, об’єкти благоустрою, соціально-економічні об’єкти, об’єкти історичної та культурної спадщини.

Місто має бути безпечним для кожного законослухняного громадянина. Для цього поліція та місцева влада мають ефективно працювати та взаємодіяти заради результату – безпеки киян. Кроки Команди Голосу:

 • Забезпечить розвиток муніципальної поліції та її співпрацю з Національною поліцією України. Контроль за порядком на вулицях може забезпечити муніципальна поліція, якій близькі проблеми міста.
 • Впровадить програму безпеки дорожнього руху за зразками європейських міст.
 • Розробить ефективну програму профілактики злочинів: кожна вулиця буде освітленою, а тисячі відеокамер, що вже встановлено, почнуть працювати та попереджати злочини.

Щоб Київ був комфортним містом для життя та роботи, ми маємо позбутися хаотичної забудови. Кроки Команди Голосу:

 • Забезпечить виконання оновленої Стратегії розвитку Києва та розробку Генерального плану в інтересах киян – ми зупинимо хаотичну забудову та забезпечимо збалансований розвиток.
 • Впровадить як принцип розвитку міста універсальний дизайн – концепцію розвитку комфортних умов будівництва для кожної людини незалежно від її віку та стану здоров’я.
 • Гарантує будівництво нових житлових масивів та житлових комплексів тільки за умови створення відповідної соціальної та транспортної інфраструктури (садочки, школи, лікарні, дороги).
 • Забезпечить стимулювання розвитку інноваційних підприємств та розпочне процес винесення екологічно небезпечних промислових підприємств за межі міста.
 • Відновить самобутність Старого Києва та зробить його європейським туристичним центром.

Нова якість інфраструктури для комфорту киян – це контроль за якістю послуг, оновлення інфраструктури та знищення монополій. В Києві завжди має бути гаряча вода, мають контролювати безпеку газопостачання та оновлювати комунікації. Кроки Команди Голосу:

 • Поставить під громадський та експертний контроль якість та ціну комунальних послуг, вивозу сміття, освітлення вулиць, прибирання та благоустрою.
 • Проведе незалежний аудит на міських комунальних монополіях. Спільно з громадськістю створимо наглядові ради, що складатимуться з професіоналів.
 • Створить програму державно-приватного партнерства у сферах модернізації мереж тепло- та водопостачання, водовідведення. Нова якість інфраструктури – нова якість послуг.
 • Залучить кошти міського бюджету та міжнародних партнерів для заміни комунікацій та підвищення якості води.
 • Розробить прозору програму співфінансування капітального ремонту житлових будинків. Розробка та поетапна реалізація програми комплексної реконструкції кварталів застарілої житлової забудови («хрущовки», панельна забудова першого періоду індустріального домобудування тощо) – шлях до безпечного та комфортного життя.

№ 2. Київ – динамічне місто.

Щоб місто їхало, влада має забезпечити збалансований розвиток транспортної системи, де крім метро та автотранспорту розвиваються трамвай, автобус, велосипедна інфраструктура. Кроки Голосу:

 • Впровадить інноваційну систему керування транспортною мережею, яку для Києва розробили експерти Світового банку. В основі системи – баланс інтересів автомобілістів, пасажирів громадського транспорту, велосипедистів та пішоходів. Транспортна система буде зручною для всіх, якщо нею компетентно керувати.
 • Забезпечить розвиток транспортної інфраструктури біля запланованих проектів будівництва: якщо будується новий житловий комплекс, мають бути передбачені паркування, в’їзди – виїзди, додаткові шляхи руху та маршрути громадського транспорту.
 • Збільшить частоту руху громадського транспорту на 30% за 5 років за рахунок купівлі нових автобусів, тролейбусів та трамваїв. Створить систему реального контролю регулярності онлайн.
 • Створить та реалізує концепцію розвитку мережі швидкісного трамваю. Трамваї – найефективніший вид наземного громадського транспорту. Ми знову об’єднаємо трамвайні системи Лівого і Правого берегів Києва – у киян з’явиться додаткова можливість перетинати Дніпро без заторів. Побудуємо швидкісний трамвай з Троєщини на правий берег, що швидше, дешевше та ефективніше, ніж будувати метро. Замість обіцянок потрібні дієві рішення!
 • Забезпечить доступність громадського транспорту та пішохідної інфраструктури для людей з інвалідністю, літніх людей, батьків з колясками, а також зробить доступним соціальний транспорт з відповідною комплектацією в кожний район столиці.
 • Створить мережу велосипедних маршрутів, яка дійсно дозволить дістатися з житлового масиву до центральних районів, а також зручно переміщуватися на локальних територіях. Велоінфраструктура – вирішення транспортних проблем, а не їх частина.

Щоб місто їхало, автомобілісти Києва мають отримати прозору та адекватну систему паркування. Для цього ми:

 • Проведемо інвентаризацію всіх земельних ділянок, де можуть бути розміщені паркомісця – як в центрі, та і в житлових районах міста.
 • Системно будемо розвивати мережу перехоплюючих паркінгів на ключових станціях метро.
 • Зобовя’жемо забудовників при будівництві житла, офісів чи ТРЦ забезпечувати відповідну кількість паркувальних місць.

Щодня до Києва приїздить до 1 мільйона людей. Через Київ їдуть сотні тисяч вантажівок та легкових машин. Тому не менш важливим є вирішення транспортних проблем міської агломерації. Кроки Голосу:

 • Забезпечить цивілізоване транспортне сполучення між областю та Києвом за рахунок прозорої системи розподілу маршрутів громадського транспорту.
 • Буде вимагати зробити будівництво об’їзної дороги навколо Києва пріоритетним стратегічним інфраструктурним проектом – маємо зупинити неконтрольований потік вантажівок через столицю.

№ 3. Київ – місто чистого повітря та води.

Місто, в якому повітря та вода труять мешканців, ніколи не буде комфортним та успішним. Саме тому Київська міська рада має впроваджувати послідовну екологічну політику. Кроки Голосу:

 • Створить ефективну систему моніторингу якості повітря та води, яка регулярно оновлюється онлайн. Кияни мають знати про виникнення небезпеки та її джерело. При виявленні джерел забруднення міська влада зможе оперативно реагувати.
 • Створить міську просвітницьку програму для забезпечення сортування сміття, а також систему вивозу та утилізації сортованого сміття.
 • Впровадить міську програму очистки річок та озер та екологічної безпеки Дніпра. Графік робіт з очистки та відновлення водойм має бути публічним та прозорим, як і бюджети з цих робіт.
 • Заборонить знищення зелених зон та насаджень. Створення нових парків, скверів та зон відпочинку – парки та сквери мають бути доступні не далі, ніж за 10 хвилин пішої прогулянки від дому.
 • Завершить реконструкцію Бортницької станції аерації.
 • Розробить проект збалансованого розвитку київських островів – Труханов та Венеціанський (Гідропарк) острови мають стати центрами відпочинку та спорту європейського рівня.

№ 4. Київ – місто гармонійного розвитку.

Якщо ми хочемо, щоб Київ розвивався місто має стати зручним партнером для підприємців. Кроки Голосу:

 • Забезпечить, щоб усі угоди оренди та продажу комунального майна відбувалися через прозорі аукціони. Прозорість влади для бізнесу – перший крок до економічного зростання.
 • Створить прозору міську програму зайнятості для людей з інвалідністю – це надасть можливість заробляти та жити повноцінно.
 • Створить умови для більшого залучення бізнесу до вирішення міських проблем та стратегії розвитку міста. Без бізнесу не може бути ефективного управління та сталого розвитку.

Щоб люди хотіли жити у місті, влада має забезпечувати відповідний рівень розвитку ключових соціальних послуг – медицини та освіти. Бюджет Києва дозволяє забезпечити належну якість медичних та освітніх послуг. Кроки Голосу:

 • Підвищить рівень доступності до медицини. Забезпечить прозорість фінансування та належний контроль за використанням бюджетних коштів, спрямованих на медицину. КОВІД – не єдина проблема для киян.
 • Буде ремонтувати медичні установи та поліклініки: системний та комплексний ремонт та переобладнання лікарень з постачанням новітнього обладнання – те, чим має займатися саме міська влада.
 • Для надання якісної соціальної підтримки киянам проведе аудит соціальної сфери столиці, кожної соціальної програми та проекту. Тільки створення адекватних баз даних та прозорість усіх програм підтримки дозволить забезпечити дійсно рівні умови для кожного!
 • Буде реконструювати та будувати школи та дитячі садочки замість косметичного ремонту вікон та спортивних майданчиків за рахунок батьків. Це – єдиний шлях для створення якісної освітньої інфраструктури.
 • Забезпечить інклюзивність освіти: діти з інвалідністю мають мати релальний доступ до навчання в рівних умовах з усіма. В кожній школі за 5 років буде створено інклюзивно – ресурсний центр.
 • Розробить програму підтримки технологічної та інженерної освіти. Дотаційне стимулювання освітніх програм у школах інженерії, програмування, робототехніки. Київ потребує створення навчальних наукових центрів для школярів.
 • Впровадить програму з покращення знання англійської мови для дорослих задля стимулювання ІТ сектору та інноваційних галузей, що зробить кадри більш конкурентними. Також англійська потрібна для вчителів та лікарів для засвоєння найкращих світових практик викладання та лікування.
 • Застосує практику державно – приватного партнерства у освіті, бо такі проблеми освіти як нестача кадрів та відтік людей з освіти, застарілісь практик навчання та викладання не можуть бути вирішені без партенрства держави та бізнесу.
 • Прозорість буде починатися зі школи, садочку. Фінансові звіти шкіл та дитячих садочків мають бути прозорими та публічними!

Європейська столиця не може розвиватися, якщо не віднайде свого культурного обличчя, не буде розвивати індустрію спорту та думати над туристичною привабливістю. Київ має бути столицею культури та спортуКроки Голосу:

 • Впровадить прозору систему грантового фінансування культурних, просвітницький та спортивних проектів – театрів, галерей, фестивалей. Гроші мають розподілятися за прозорими та зрозумілими критеріями.
 • Розробить стратегію розвитку спорту Києва спільно з громадськістю, орієнтовану на розвиток масового спорту.
 • Створить єдине вікно для погодження з КМДА щодо проведення масових спортивних та культурних подій.
 • Створить Культурні Центри – що поєднує функції бібліотеки, будинку культури, центру інформаційних технологій. Це – місток для діалогу між громадою, владою, бізнесом, українськими діаспорами. Вони створять умови для культурного розвитку завдяки поєднанню сучасних технологій та ініціативи громади.
 • Створить у столиці України Музей агресії Росії проти України.
 • Підтримає формування локальних брендів, районів, вулиць, історичних локацій для підвищення туристичної, інвестиційної, гуманітарної привабливості. Це – чудовий механізм взаємодії громади, влади, бізнесу.